Науково-практична конференція “Проблеми протидії правопорушенням в інформаційній сфері: “інформаційні війни”
6 червня 2014 року у Києві була проведена науково-практична конференція «Проблеми протидії правопорушенням в інформаційній сфері: «інформаційні війни», співорганізаторами якої виступили Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інформатики і права, Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку, Навчально-науковий центр інформаційного права та правових питань інформаційних технологій ФСП Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
У ході конференції було розглянуто низку актуальних проблем забезпечення інформаційної безпеки та протидії правопорушенням в інформаційній сфері в умовах інформаційної війни. Учасники конференції охопили широке коло питань щодо вказаної проблематики, починаючи від дефініцій термінології, теоретико-правового аналізу, визначення форм та методів проведення інформаційного протиборства до аналізу інформаційної війни як фактора сучасної глобальної політики, а також концептуальні підходи протидії правопорушенням у національному та міжнародному праві. Особливе місце в ході обговорення було відведено соціологічним аспектам дослідження феномену інформаційної війни та правовим гарантіям захищеності людини в процесі інформаційного протиборства. Були запропоновані методики виявлення та аналізу інформаційних операцій і правового моделювання як універсальних засобів попередження та протидії інформаційним війнам.
У конференції взяли участь фахівці з інформаційної безпеки центральних органів виконавчої, правоохоронних органів і військових формувань України, вчені Національної академії наук України і Національної академії правових наук України, представники Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку, Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” та інші. Під час підведення підсумків було запропоновано провести окремий семінар серед науковців і фахівці в інформаційній сфері щодо узгодження теоретико-методологічних основ і подальшого вдосконалення правового регулювання відносин в контексті сучасних інформаційних війн.