Національна академія правових наук України

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ

правового забезпечення інноваційного розвитку

SCIENTIFIC AND RESEARCH INSTITUTE

of providing legal framework for the innovative development

 

Звіт з міжнародної науково-практичної конференції “Правове забезпечення комерціалізації результатів досліджень і розробок”

14 листопада 2014 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні напрями правового забезпечення інноваційної та інвестиційної політики в Україні»

Основними напрямками конференції: концептуальні засади правового забезпечення інноваційної політики України в контексті Європейської інтеграції; дослідження проблем правового забезпечення інвестування інноваційної діяльності; економічні, соціальні реформи, реформа вищої освіти в Україні, їх галузеве забезпечення.

З вітальним словом виступили доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, головний вчений секретар Національної академії правових наук України Прилипко Сергій Миколайович та доктор юридичних наук, доцент, в.о. директора Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України, доцент кафедри господарського права НЮУ ім. Ярослава Мудрого Атаманова Юлія Євгенівна.

В ході конференції виступили з доповідями видатні науковці:

Задихайло Дмитро Вітольдович відмітив сучасні господарсько-правові проблеми формування та реалізації інноваційної політики держави. Привернув увагу до головних недоліків сучасної інноваційної політики країни, аналізуючи зарубіжний досвід США краї ЕС та Азії.



Бойчук Роман Петрович у своїй доповіді зазначив деякі аспекти побудови національної інноваційної системи в контексті забезпечення інноваційної безпеки та запропонував допуск іноземних інвесторів в стратегічні галузі економіки, необхідність створення і функціонування державного агентства по страхуванню експортних кредитів та захисту національних інтересів, який полягає у необхідності запровадження критерію контролю.




Внукова Наталія Миколаївна зробила акцент на особливостях реформування підготовки кандидатів наук (докторів філософії) та нововведеннях стосовно освітньої та наукової державної атестації для науковців, які бажають отримати науковий ступінь. Відзначила установи, які мають право здійснювати підготовку кадрів для отримання наукового ступеня.




Іванов Станіслав Миколайович привернув увагу до удосконалення технологій навчання як важливого напрямку реформування вищої освіти в Україні. Презентував нову систему оцінювання студентів у вищих навчальних закладах та впровадження нових технологій, які дозволять студентам отримувати більш високий рівень підготовки та заохочення до самонавчання як невід’ємна складова освітнього процесу.





Шевченко Людмила Степанівна обґрунтувала сучасні інтеграційні процеси у сфері інноваційної діяльності. Акцентувала свою увагу на можливості створення сталих фондів або ендавментів та їх популярності в зарубіжних країнах.

Дмитрик Ольга Олександрівна підкреслила деякі проблеми реалізації положень Закону України «Про вищу освіту» щодо фінансової автономії вищих навчальних закладів.





За результатами конференції вироблені пропозиції щодо реформування відносин в сфері правового забезпечення інноваційної та інвестиційної політики в Україні.



Звіт з конференції