Національна академія правових наук України

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ

правового забезпечення інноваційного розвитку

SCIENTIFIC AND RESEARCH INSTITUTE

of providing legal framework for the innovative development

 

Круглий стіл “Адаптація до права ЄС правового регулювання економіки України в сучасних умовах”

26 травня 2015 року у Харкові було проведено круглий стіл «Адаптація до права ЄС правового регулювання економіки України в сучасних умовах», співорганізаторами якої виступили Національна академія правових наук України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України.

У ході конференції було висвітлено низку актуальних та важливих проблем, що стосуються питань удосконалення діючого законодавства у сфері функціонування національної економічної системи України та його адаптації до права Європейського Союзу. Учасники круглого столу під час виступів обговорили широке коло проблем підвищення рівня економічної безпеки держави, зокрема, удосконалення законодавства щодо трансферу технологій та реформування ринку природного газу, запровадження державного-приватного партнерства у сфері медицини та енергосервісних контрактів в Україні крізь призму європейського досвіду, а також стимулювання виробництва в Україні інноваційних лікарських засобів. Були розглянуті різні аспекти формування в Україні інвестиційної моделі економіки в умовах адаптації законодавства України до права ЄС, ролі та місця ОПК для економічної та інноваційно-технологічної безпеки, у тому числі питання державного кредитування під заставу сільськогосподарської продукції, окремі проблеми формування в Україні фінансового ринку, компенсаційних схем захисту прав інвесторів в ЄС та їх впровадження в Україні та багато інших.

У проведенні круглого столу взяли участь фахівці з економічної, інвестиційної, інноваційної, технологічної, національної безпеки, експерти у галузі забезпечення регулювання діяльності фінансових ринків, агро-промислового комплексу, кредитно-фінансової діяльності. Зокрема, серед учасників були присутні вчені Національної академії правових наук України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України, Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця та інші.

Під час підведення підсумків учасниками було вирішено продовжити вивчення цієї тематики та провести у майбутньому семінари й обговорення подальших результатів досліджень та узагальнень практичних заходів реалізації стратегії забезпечення економічної безпеки держави та розвитку фінансових ринків України.