Національна академія правових наук України

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ

правового забезпечення інноваційного розвитку

SCIENTIFIC AND RESEARCH INSTITUTE

of providing legal framework for the innovative development

 

Туреччина


Назва Основні моменти
«Закон про зони вільної торгівлі» від 6 червня 1985 №. 3218 (Free Trade Zones Act dated 6 June 1985 No. 3218) Розділ 4: Всі види промислових і торгово-сервісних заходів, затверджених Верховною координаційною радою з економічних питань можуть здійснюватися в межах зон вільної торгівлі.
Вимоги до ціни, якості та стандартів, наданих державними установами та органами відповідно до законодавства або інших нормативних актів не будуть дійсні в зонах вільної торгівлі.
Розділ 5: Земля і об’єкти, необхідні для зон вільної торгівлі можуть бути отримані відповідно до положень Закону про відчуження.
Вітчизняні чи іноземні фізичні або юридичні особи можуть бути активні в зонах вільної торгівлі за умови, що ліцензія на експлуатацію була видана Прем’єр-Міністром, держсекретаріатом казначейства і зовнішньої торгівлі (Генеральний директорат зон вільної торгівлі). Всі інші дозволи та ліцензії, що стосуються використання землі, а також при проектуванні, будівництві та використанні будівель і споруд в зонах вільної торгівлі видаються і контролюються регіональними управліннями.
Розділ 6: Зони вільної торгівлі вважаються такими, що знаходяться за межами митних кордонів. Законодавчі положення, що стосуються податків, зборів, мита і валютних зобов’язань та митні платежі не застосовуються у цих зонах.
Доходи і надходження, що генеруються в зонах вільної торгівлі в рамках діяльності фізичних і юридичних осіб з повною або обмеженою податковою відповідальністю в Туреччині, звільнені від доходів і корпоративних податків, за умови, що передача таких доходів і надходжень до Туреччини оформлюється відповідно до іноземних правил обміну.
Розділ 8: Торгівля, яка проводиться між зонами вільної торгівлі та іншими регіонами Туреччини підпадає під дію зовнішньоторговельного режиму. За запитом, товари, що походять з Туреччини вартістю менше 500 доларів США, можуть бути звільнені від експортних процедур.
Зовнішньоторговельний режим не застосовується для торгівлі, проведеної між зонами вільної торгівлі та іншими країнами або зонами вільної торгівлі інших країн.
Фінансова підтримка Фінансова підтримка малих і середніх підприємств, що експортують свої товари, здійснюється через регіональні агенції з розвитку. Важливим інструментом розвитку експорту є надання експортерам короткострокових і довгострокових пільгових кредитів з боку Ексімбанку Туреччини.
Основні інструменти стимулювання включають в себе:
1) звільнення від митних зборів: звільнення від митних зборів за обладнання та пристрої, що використовуються для реалізації проектів, відзначених пільговим сертифікатом;
2) звільнення від сплати ПДВ: звільнення від сплати ПДВ на імпортоване обладнання та пристрої, що використовуються для реалізації проектів, відзначених пільговим сертифікатом.
Страхування Крім пільгового кредитування Ексімбанк Туреччини має спеціальні програми страхування експортних угод від торговельних і політичних ризиків.
Інформаційна підтримка Розвитку експорту сприяє також діяльність Союзів турецьких експортерів, що діють у різних секторах економіки Туреччини. Союзи здійснюють діяльність з розвитку експорту з урахуванням думки Ради експортерів Туреччини та за умови схвалення їх діяльності Міністерством економіки Туреччини.
У Туреччині в 1960 році був створений Центр розвитку експорту, основним завданням якого є вивчення зовнішніх ринків з метою диверсифікації та збільшення обсягів експорту, пошук нових потенційних ринків для розширення експорту, у тому числі машинотехнічної продукції і наукоємних технологій.