Національна академія правових наук України

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ

правового забезпечення інноваційного розвитку

SCIENTIFIC AND RESEARCH INSTITUTE

of providing legal framework for the innovative development

 

Індія


Назва Основні моменти
«Закон про спеціальні економічні зони» № 28 2005 (The Special Economic Zones Act, No. 28 of 2005) 26. (1) Відповідно до положень підрозділу (2), кожен розробник і підприємець може мати право на такі пільги, як повернення мита та поступки, а саме:
(a) звільнення від будь-яких митних обов’язків, відповідно до Закону про митницю 1962 або Закону про митний тариф 1975 або будь-якого іншого закону, що діє в даний час, на імпортовані товари, або послуги, що надаються у спеціальній економічній зоні або Блоці, для здійснення необхідних операцій з боку розробника або підприємця;
(b) звільнення від будь-яких митних обов’язків, відповідно до Закону про митницю 1962 або Закону про митний тариф 1975 або будь-якого іншого закону, що діє в даний час, на експортовані товари, або послуги, що надаються із спеціальної економічної зони або Блоку, в будь-яке місце за межами Індії:
(c) звільнення від будь-яких акцизних мит, відповідно до Основного закону про акциз 1944 або Основного закону про акцизну ставку 1985 або будь-якого іншого закону, що діє в даний час, на товари, що ввозяться з внутрішньої митної території (зони) в спеціальні економічні зони або Блоки, для здійснення уповноважених операцій з боку розробника або підприємця;
(d) повернення мита або інші подібні вигоди, які можуть бути допустимі час від часу на ввезені товари або надані послуги з внутрішньої митної території (зони) в спеціальні економічні зони або Блоки або послуги, що надаються у спеціальній економічній зоні або Блоки постачальниками послуг, розташованих за межами Індії, для здійснення уповноважених операцій з боку розробника або підприємця;
(e) звільнення від сплати податку на операції з цінними паперами що підлягає стягненню у розділі 98 фінансів (№ 2), Закон 2004 року в разі прорведення операції з цінними паперами оподаткування вводиться для нерезидентів через Міжнародний центр фінансових послуг.
30. Відповідно до умов, зазначених в правилах, прийнятими центральним урядом:
(а) з будь-яких товарів, переміщених з території спеціальної економічної зони на внутрішню митну територію (зону), повинно бути стягнуто мито, в тому числі антидемпінгове, компенсаційне і захисне де це необхідно відповідно до Закону про митний тариф 1975 року.
Фінансова підтримка В Індії діє система компенсацій експортерам митних і податкових зборів, оплачуваних при імпорті товарів і матеріалів, які використовуються для виробництва експортної продукції.
Крім цього в Індії існує ряд інших податкових і митних пільг для експортерів в рамках наступних схем:
  • схема безмитного ввезення необхідних для експортерів сировинних матеріалів;
  • схема «фокус-ринок», яка передбачає компенсацію імпортних мит на необхідні експортерам товари в розмірі 1% від вартості товару при експорті в 125 країн світу;
  • схема «фокус-продукт», яка передбачає компенсацію імпортних мит у розмірі 2-4% від вартості експортованого товару (застосовується щодо продукції сільського господарства, ручних промислів, ювелірної, шкіряної, електротехнічної та ряду інших галузей);
  • схема компенсації імпортних мит у розмірі 3% від експортованого товару, що охоплює 130 видів фармацевтичної, текстильної, машинобудівної продукції;
  • схема сприяння експорту засобів виробництва дозволяє за зниженою або нульовою ставкою ввізного мита імпортувати зазначені товари для виготовлення експортної продукції;
  • схема субвенцій за експортними кредитами: дозволяє експортерам товарів ручних промислів, ткацьких виробів, килимів, а також експортерам з малого і середнього бізнесу отримувати від уряду субвенцію у розмірі 2%.
Схеми непрямої підтримки експортера.
Схема сприяння окремим штатам у розвитку експортної інфраструктури націлена на нарощування потенціалу діючих на їх території експорто-орієнтованих підприємств і просування їх продукції на зовнішній ринок.
Схема-ініціатива доступу на ринок спрямована на надання сприяння центральному уряду і урядам штатів, радам з розвитку експорту, товарним радам і асоціаціям, уповноваженим торговим агенціям, промисловим групам і окремим експортерам у проведенні маркетингових досліджень та реалізації маркетингових проектів, дослідженні експортного потенціалу окремих галузей і штатів, відшкодування витрат на реєстрацію і випробування індійської продукції, виробленої на експорт, вивчення практичних аспектів взаємодії з СОТ.
Схеми маркетингового сприяння здійснюється фінансова підтримка окремих експортерів, торгових об’єднань, експортних рад при проведенні різних заходів, спрямованих на просування індійського експорту за кордоном.
Страхування Індійська корпорація гарантування експортних кредитів, яка надає індійським експортерам різні види страхового покриття ризиків від неотримання експортної виручки, в силу ряду комерційних чи політичних причин, а також гарантії банкам та іншим фінансовим інститутам, що здійснюють кредитування експортерів на пільгових умовах.
Створено Національний рахунок страхування експорту. Даний рахунок відкритий для забезпечення страхового покриття експортних ризиків при проведенні операцій в країнах з високим ступенем імовірності таких ризиків в рамках реалізації дорогих проектів і сумами покриття.
Інформаційна підтримка Створено Робочу групу з експортнх кредитів, завданнями якої є моніторинг існуючих процедур видачі експортних кредитів і визначення розмірів процентних ставок по них. На підставі рекомендацій групи РБІ видає відповідні інструкції для банків.
Для спрощення митних процедур та скорочення тривалості і вартості митного очищення активно впроваджуються система «одного вікна» і система «електронної торгівлі». Останнім часом все частіше застосовуються електронні підписи на транспортних накладних та ліцензіях, вантажні штрих-коди, електронні системи обміну даними.