Національна академія правових наук України

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ

правового забезпечення інноваційного розвитку

SCIENTIFIC AND RESEARCH INSTITUTE

of providing legal framework for the innovative development

 

Яким є місце України у інноваційних та освітніх світових рейтингах?

Освіта та інновації – один з найбільш важливих напрямків з точки зору  довгострокової перспективи країни, її потенціалу та  конкурентноспроможності у сучасному світі економіки знань. На жаль, у роки незалежності ми не мали можливості об’єктивно оцінювати освітній рівень наших учнів у порівнянні з їх однолітками з інших країн. Для цього існує, наприклад, Програма з оцінки освітніх досягнень учнів або PISA.

У програмі PISA беруть участь представники більш ніж 70 країн. Учні з таких азійських міст та країн як Шанхай, Гонконг, Сингапур, Японія та Південна Корея останні роки здобувають найкращі місця. Серед європейських країн школярі з Фінляндії, Естонії та Польщі по багатьох показниках перебувають у десятці.

Україні має дуже високі показники грамотності населення: на одному рівні, або навіть часом випереджаючи Японію та Південну Корею. Наскільки ці показники дозволять українським школярам успішно конкурувати з азійськими – покаже час. Згідно з останнім повідомленням представників МОН України, Україна приєднається до PISA вже найближчим часом, розповідає Сергій Кошман з Aspen Institute Kyiv, експерт, який проаналізував місце України у всесвітньому рейтингу освіти та інновацій.

Якщо перейти у дорослий світ рейтингів, Глобальний Інноваційний Індекс (The Global Innovation Index) є одним з найбільш цікавих. Цей рейтинг складається Корнельським університетом, відомою бізнес-школою INSEAD і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. Україна в цьому рейтингу посідає 64 місце, випереджаючи Монголію (66) та Сейшельські острови (65). Для порівняння, у минулому 2014-му році Україна посідала 63 позицію.

Якщо подивитися на динаміку України в рейтингах за останні роки, країна тримається на одних і тих же позиціях. А це, беручи до уваги теперішню військову, інформаційну, економічну та політичну агресію проти України, є показником величезного потенціалу.

У той же час, абсолютно зрозуміло, що без докорінних змін у системі освіти, без нових правил і норм у суспільстві, без реформування держави, без відповідних законів та нових інституцій нам цей “вічно величезний потенціал” не реалізувати.

Джерелоhttp://expres.ua