Національна академія правових наук України

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ

правового забезпечення інноваційного розвитку

SCIENTIFIC AND RESEARCH INSTITUTE

of providing legal framework for the innovative development

 

Звіт з міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні питання інтелектуальної власності та інноваційного розвитку”

15-16 листопада відбулася міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності та інноваційного розвитку».

Метою конференції став обмін практичними і теоретичними напрацюваннями учасників конференції в галузі інтелектуальної власності та інноваційної діяльності та підготовка рекомендацій.

Пленарне засідання проходило у приміщенні Національної академії правових наук України (вул. Пушкінська, 70).

15.11.2012

У конференції прийняли участь керівники центральних і місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковці та фахівці у галузі права, економіки, соціології, представники бізнесу та всі зацікавленні обраною проблематикою з України та Росії.

Тацій В.Я.Відкрив засідання Тацій Василь Якович, д.ю.н., проф., академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, президент Національної академії правових наук України, ректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», який виступив із привітальним словом. Він зазначив актуальність та своєчасність проведення конференції на дану тематику та побажав плідної праці.

Також з привітальним словом виступили Прилипко Сергій Миколайович, д.ю.н., проф., член-кореспондент НАПрН України, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України, в.о. Головного вченого секретаря Національної академії правових наук України; Дмитришин Володимир Степанович, к.ю.н., доц., заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України; Пінчук Микола Григорович, к.ю.н., заслужений юрист України, заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя Верховного Суду України та представники Харківської обласної державної адміністрації.

pryvitalne-slovo

(Тацій В.Я., Пінчук М.Г., Дмитришин В.С., Гетьман А.П., Прилипко С.М., Моченков А.В., Ткачов Д.С.,
Лопатін В.М.)

Лопатін В.М.Першим з докладом виступив Лопатін Володимир Миколайович, к.ю.н, проф., державний радник юстиції 3-го класу, директор Республіканського науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, м. Москва. Він порівняв законодавче забезпечення України та РФ відносно питань інтелектуальної власності та інноваційної діяльності. Також Володимир Миколайович зауважив на необхідності підготовки спеціалістів у галузі інтелектуальної власності та інноваційної діяльності у зв’язку с тим, що на кожні десять винахідників необхідно мати не менш одного спеціаліста. Саме брак таких спеціалістів є однією з головних причин застою винахідницької активності, особливо на стадії впровадження винаходів у виробництво та доведення до кінцевих споживачів.

Дмитришин В.С.Дмитришин Володимир Степанович, к.ю.н., доц., заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України, наголосив на основних проблемах правового захисту інтелектуальної власності.

На конференції було піднято багато гострих, складних, неврегульованих або неоднозначно врегульованих у чинному вітчизняному законодавстві питань, зокрема:

Кузнєцова Наталія Семенівна, д.ю.н., проф., академік НАПрН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, виступила з доповіддю, яка висвітлювала проблеми цивільно-правового регулювання інноваційної діяльності.

Майданик Роман Андрійович д.ю.н., проф., член-кореспондент НАПрН України, завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доповів щодо правової охорони інноваційних непатентоздатних результатів.

Капіца Ю.М.Капіца Юрій Михайлович, к.ю.н., директор Центру інтелектуальної власності та передачі технологій НАН України, виступив з доповіддю стосовно питань щодо комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, створених у ВУЗах за бюджетні кошти.

Андрощук Геннадій Олександрович, к.е.н., завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технології НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, експерт Міжпарламентської асамблеї (МПА) СНД, доповів щодо модельного законодавства держав-членів СНД у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності.

З презентацією і доповіддю також виступила Внукова Наталія Миколаївна, д.е.н., проф., заслужений економіст України, завідувач кафедри управління фінансовими послугами Харківського національного економічного університету (ІНЖЕК). Нею була означена проблема оцінки стану інтелектуальної власності фінансових установ України.

Другий день відкрила з привітальним словом Орлюк Олена Павлівна, д.ю.н., проф., член-кореспондент НАПрН України, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, голова Науково-експертної ради при Державній службі інтелектуальної власності України.

Першим виступив Дорошенко Олександр Федорович, к.ю.н., заступник директора з експертної роботи НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, судовий експерт з питань інтелектуальної власності, співголова Комісії з питань інтелектуальної власності Українського національного комітету Міжнародної торгової палати з доповіддю про стан судової експертизи у галузі. Олександр Федорович доповів щодо проблем правозастосування в процесі розв’язання спорів щодо порушення прав на об’єкти інтелектуальної власності. Також були затронуті питання судової експертизи з питань інтелектуальної власності, а саме недостатня кваліфікація та освіта багатьох діючих експертів, недоліки діючого законодавства стосовно судових експертиз . Цю ж тематику продовжив розвивати і Прохоров-Лукін Григорій Вікторович, к.ю.н., завідувач відділу узагальнення експертної та судової практики НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, дійсний член Міжнародної асоціації по ідентифікації.

Боровик Петро Антонович, віце-президент Асоціації патентних повірених України, провідний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, доповів щодо актуальних проблем пов’язаних з патентною активністю стосовно винаходів та промислових зразків, а також проблем пов’язаних із впровадженням винаходів у виробництво.

Мироненко Наталія Михайлівна, д.ю.н., доц.., член-кореспондент НАПрН України, заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, висвітила проблеми використання договірних форм в інноваційній діяльності.

Висоцький Дмитро Євгенійович, к.ю.н., науковий співробітник Інституту економіко-правових досліджень НАН України, доповів щодо основ забезпечення інноваційного розвитку національної економіки.

Костенко І.А.Костенко Інна Анатоліївна, керівник сектора розгляду звернень громадян ДП «Український інститут промислової власності» виступила з доповіддю стосовно адміністративної процедури захисту прав на об’єкти промислової власності в Апеляційній палаті.

Було обговорено багато складних і важливих питань, кожна доповідь визивала жваву дискусію. Завершив конференцію Прилипко Сергій Миколайович, звернувшись до всіх учасників конференції зі словами подяки за участь і цікаву та плідну співпрацю.

Обмін досвідом, думками, аналіз процесів та проблем національної системи законодавства з питань наукової та інноваційної діяльності, які характерні для сучасного стану функціонування та розвитку суспільства, держави та права, надали можливість присутнім на науково-практичній конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності та інноваційного розвитку» напрацювати та схвалити рекомендації.

16.11.2012