Національна академія правових наук України

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ

правового забезпечення інноваційного розвитку

SCIENTIFIC AND RESEARCH INSTITUTE

of providing legal framework for the innovative development

 

Всеукраїнська науково-практична конференція “Теоретично-правові засади формування сучасного медичного права в Україні”

26–27 жовтня поточного року в Полтавському юридичному інституті Національного університету «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого» відбулася всеукраїнська конференція, присвячена теоретико-правовим засадам формування сучасного медичного права в Україні.

15.11.2012

Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретично-правові засади формування сучасного медичного права в Україні», організатором якої виступив Полтавський юридичний інститут, відбулася за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної громадської організації «Асоціація працівників фармацевтичної галузі». Інформаційними партнерами виступили видання «Щотижневик АПТЕКА» та «Український медичний часопис».

У конференції взяли участь і співробітники Інституту.

Вороніна І.С.Ірина Вороніна, науковий співробітник Інституту правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України, доповіла щодо теорії та практики фармацевтичної складової медичного права. Зокрема, вона зазначила, що фармацевтичне право тісно взаємопов’язане із законодавством у сфері біотехнології та охорони здоров’я. За її словами, у міжнародній практиці термін «pharmaceutical law» (фармацевтичне право) використовується для позначення нормативно-правових актів, які регулюють питання обігу лікарських засобів, клінічні випробування, етичні кодекси фармацевтів, оптову та роздрібну реалізацію, рецептурний статус препаратів, належну виробничу практику, реєстраційні процедури, патентування, а також стосовно навчальних університетських програмам.

Пашков В.М.Віталій Пашков, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри приватного права Полтавського юридичного інституту, провідний науковий співробітник Інституту правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України, виступив з доповіддю на тему «Медичне право в системі підготовки правознавців». Він повідомив, що навчальна дисципліна «Медичне право України» є важливою складовою господарсько-правової освіти студентів вищих навчальних закладів та передбачає вивчення ними основних правових інститутів з медичного права, спираючись на вже одержані знання на попередніх курсах. Оволодіння знаннями відбувається у формі лекцій, практичних занять, індивідуальних і групових консультацій для студентів, виконання ними самостійних завдань, а також науково-дослідницької роботи. У Полтавському юридичному інституті передбачено вивчення цієї дисципліни протягом 90 годин.

Після його завершення студенти мають, крім іншого, вільно орієнтуватися в системі нормативно-правових приписів, що безпосередньо використовуються при здійсненні господарської діяльності у галузі охорони здоров’я, зокрема при виконанні функціональних та посадових обов’язків лікарем та фармацевтом, спеціальних порядків, пов’язаних з легалізацією діяльності закладу охорони здоров’я.

Джерело (www.apteka.ua)